אוכל הודי | מסעדה הודית | אוכל הודי מתכונים חוויה קולינרית

אוכל הודי - מסעדה הודית - בישול הודי

אתה נמצא ב: אוכל הודי > > חינה הודית
Share
חינה הודית
14/07/2014 16:42

חינה בניחוח הודי

טקס החינה הוא טקס מסורתי שמקובל לא רק בקהילות יהודיות,אלא גם בקרב חלק מהעדות המוסלמיות. החינה נערכת בדרך כלל כמה ימים לפני טקס החתונה ומסמלת את המעבר של החתן והכלה מחיי הרווקות שלהם לחייהם המשותפים כזוג.

למרות המנהגים השונים המלווים את הטקס בכל עדה, המשותף לכולם הוא הטבעת כתם צבע המופק מצמח החינה על ידיהם של בני הזוג, אבל אפילו על משמעות המנהג הזו הדעות חלוקות. יש שטוענים כי הכתם הצבעוני העגול הוא סגולה לפוריות האישה, ויש כאלה הטוענים כי הוא אמור לייצג מטבע, סמל לחיי השפע שילוו את חיי הזוג: רכישת דירה וקבלת משכנתא בתנאים נוחים, הצלחה בקריירה ועוד.

חינה הודית

ייחודה של החינה ההודית הוא בתלבושות המיוחדות והססגוניות שלובשים החתן והכלה. עבור הכלה תופרים במיוחד לאירוע שמלה בגווני ירוק, כסגולה לצמיחה ולבריאות, וענדים לה תכשיטים גם הם בגוון דומה. החתן והכלה מובלים על גבי אפיריון אל צמד כיסאות לבנים, המסמלים טוהרה. במהלך הטקס כולו יושבים בני הזוג על בתוך אוהל מפואר ומקושט שמעוצב במיוחד לכבודם, אפילו שכיום ברוב המקרים טקסי החינה נערכים באולמות סגורים בבתי מלון, מפוארים לא פחות.

מנהגים למען הרווקים והרווקות

בין המנהגים המלווים את טקס ה ינה ההודי הוא העברת כתרים מכסף מעל ראשי האורחים שעדיין אינם נמצאים בזוגיות, ולאחר מכן הכתרת החתן והכלה באותם כתרים, כסגולה למציאת שידוך. מנהג נוסף הוא הדלקת נר ענק בעל שבעה פתילים המכונה סמאי, כנגד עין רעה, ולאחריו מתחילים בטקס הענקת הצמידים. החתן והכלה מקבלים מהאורחים זרי פרחים שבהם משולבים צמידי זהב. לפני שהזרים מונחים על ראשיהם של החתן והכלה, מתבקשות הרווקות שבקהל לענוד את הצמידים שבזרים על ידיהן, כסגולה למציאת חתן, ולמרוח את ידיהן בצבע החינה.

מריחת הצבע

על פי המסורת, אם הכלה היא האחראית למריחת צבע החינה, ומקובל שאת הצבע מורחים על האצבע שעליה יענדו הנשים, בבוא היום, את טבעות הנישואין שלהן. בניגוד לעדות אחרות, בחינה ההודית משתמשים בצבעי החינה כדי ליצור מהנדי - עיטורים מורכבים ועדינים גם על חלקים אחרים מגופה של הכלה, ולא רק על ידיה. השם מהנדי הוא גם אחד השמות לטקס החינה כולו.

אבל כמו בכל אירוע של העדה ההודית, החלק המעניין ביותר של טקס חינה הודית הוא המאכלים המיוחדים. לאחר הענקת הצמידים עוברים האורחים על פני החתן והכלה, לוקחים בידיהם חופן אורז שנצבע בוורוד באמצעות מי ורדים, ומשליכים אותו אל עבר בני הזוג כברכה. לצד האורז מונחים על מגש למרגלות בני הזוג גם אגוזי קוקוס המסמלים שפע, גושי סוכר או סוכריות דבש שאמורות להמתיק את חיי הזוגיות של השניים, תפוחים מצופים בדבש ובסוכר, אגוזי ארקה וגם מטבעות כסף– שלא יחסר.

בתום חלק זה של הטקס מוזמנים האורחים לסעודת החינה, הכוללת מבחר ממטעמי המטבח ההודי המסורתי. את הטקס כולו מלווה מוזיקה הודית מסורתית וריקודים שבהם מוביל החתן את הכלה, ומסביבם רוקדים שאר האורחים. מקובל כי מבין האורחים רוקדים הרווקים והרווקות במרחק הקטן ביותר מהחתן והכלה – כסגולה נוספת למציאת זוגיות טובה ויציבה כשל בני הזוג בני המזל. טקסי חינה אפשר לעשות בבית או באולמות שימחה, בבתי מלון או בגני אירועים.

דירוג דף:
4 הצבעות [ממוצע: 2.5]
הדפס עמוד שלח לחבר

מסעדות הודיות מומלצות מסביב לעולם :
מסעדות הודיות בניו יורק
מסעדות הודיות באמסטרדם
מסעדות הודיות בברלין
מסעדות הודיות בלונדון
מסעדות הודיות בוינה
מסעדות הודיות בטורונטו
מסעדות הודיות בזלצבורג

ציקן טיקה - עוף טנדורי בנאן

ציקן טיקה מאסלה - עוף טנדורי ברוטב מסאלה

אלו גובי - תפוח אדמה - כרובית - בנוסח הודי

ציקן קורמה - עוף ברוטב הודי מסורתי

כל הזכויות שמורות © מוזה פרסום קידום עסקים ושיווק באינטרנט באתרים

פותח ע"י: וויז גרופ - בניית אתרים