אוכל הודי | מסעדה הודית | אוכל הודי מתכונים חוויה קולינרית

אוכל הודי - מסעדה הודית - בישול הודי

אתה נמצא ב: אוכל הודי > הודו טיפים למטייל > מה לארוז לטיול הגדול בהודו
Share
מה לארוז לטיול הגדול בהודו
14/07/2014 16:39

ההכנות לטיסה בהודו לא מסתיימות ברגע שיש לכם ביד כרטיס טיסה עם תאריך חזרה פתוח שקניתם במיטב כספכם. גם לא כשמצאתם את השותף האולטימטיבי לטיול, ואפילו לא כשסיימתם לתכנן את המסלול ואתם משוכנעים לגמרי שאין שום סיכוי שתגיעו לגואה כי שם נמצאים כל הישראלים (ספוילר: בסוף גם אתם תגיעו לשם, ותשכנעו את עצמכם שזה בכלל לא מה שחשבתם). ההכנות לטיסה להודו מסתיימות רק כשתרמיל הגב הגדול שלכם ארוז, סגור ומוכן למסירה בשדה התעופה, והתיק הנוסף שלכם עליכם, אחרי ששכנעתם את הפקידים בשדה התעופה שלמרות שקשה לראות אתכם כשאתם מחזיקים אותו – מדובר בתיק יד.

מלאכת האריזה לטיול ארוך, קל וחומר להודו, היא מלאכה מורכבת למדי. כשאתם מתחילים לארוז התרמיל שקניתם נראה לכם ענק, אבל ברגע שאתם מתחילים לתכנן כל מה שאמור להיכנס לתוכו, התמונה משתנה. בדרך כלל זה קורה כשעל המיטה מתחילות להצטבר ערמות ערמות של כל הבגדים שאתם רוצים לקחת איתכם, ואת הספר שהבטחתם לעצמכם שתקראו בטיול לצד שלושת המדריכים להודו שקיבלתם מחברים, ופתאום אתם מגלים שלא נשאר מקום לזוג כפכפי האצבע שנראים לכם כל כך מתאימים להודו, ועוד יותר גרוע – לתיק הרחצה. לכן, לפני שאתם מתחילים לדחוס לתוך התיק את כל הארון, הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון.

בגדים

למרות הדימוי שלה, הודו היא מדינה שמרנית למדי. גברים אינם אמורים להסתובב בה במכנסיים קצרים, ולכן מומלץ לארוז בעיקר מכנסיים ארוכים או שרוואלים. גם נשים לא אמורות להסתובב במכנסיים או בחצאיות קצרות מדי, ורצוי להצטייד בחצאיות ארוכות או לכל היותר בחצאיות בגובה הברך. אל תטרחו לארוז בגדי יציאה, כי תגלו מהר מאוד שגם כשתצאו למקומות יותר "נחשבים" הגברים יוכלו להסתפק במכנסי דגמ"ח והנשים בחצאית ארוכה וחולצה רגילה.

השתדלו לארוז בעיקר בגדים שעשויים מכותנה או מפשתן, שבהם תזיעו פחות גם במזג האוויר ההודי. ליתר ביטחון אל תשכחו לארוז גם כמה בגדים ארוכים או עליונית מפליז, כי הטמפרטורות בלילה יכולות לצנוח באזורים מסוימים במדינה, אבל קחו בחשבון שרוב הזמן תרגישו כמו בשיא הקיץ בישראל, וגרוע מכך. חובה לקחת כובע, משקפי שמש וקרם הגנה נגד שיזוף כי בלעדיהם לא תשרדו אפילו יום, אבל באותה מידה חשוב לקחת גם מטרייה מתקפלת, ואם אתם מתכננים להישאר גם לעונה הגשומה, קחו מטרייה רצינית יותר.

היגיינה
כל מה ששמעתם על תנאי ההיגיינה בהודו כנראה יסתבר כנכון, ולכן אל תתקמצנו באריזת פרטים שיעזרו לכם לשמור על היגיינה אישית, לפחות בתחילת הטיול. הכוונה היא למגבונים לחים, סבון נוזלי, נוזל לכביסה ביד (יש בהודו מכבסות, אבל רוב הסיכויים שתמצאו את עצמכם מכבסים בכיור האמבטיה בגסטהאוס או פשוט בדלי), תכשיר נגד יתושים ומעופפים אחרים, ובהחלט גם כמה וכמה גלילים של נייר טואלט.

אביזרים לטיולים

אם אתם מתכננים טרקים מומלץ לקחת איתכם שק שינה, נעלי הליכה ואולי אפילו אוהל. ציוד טיולים איכותי עולה אמנם לא מעט, אך הוא יכול להחזיק מעמד שנים. לכן, אם אתם חובבי טיולים מומלץ בהחלט להשקיע בקניה ואף לקחת לצורך כך הלוואות בנק הפועלים או לעשות שימוש במענק השיחרור.

תיק אישי

את כל המטען יקר הערך שלכם - דרכון, כסף או המחאות נוסעים, בגדי שינה, תרופות, עדשות מגע או זוג משקפיים שאתם לא מרכיבים כל הזמן, שימו בתיק היד שלכם שאיתו תעלו למטוס, וכך לא תהיו בחרדות קיומיות אם התיק הגדול שלכם לא יגיע יחד איתכם ליעד (לא תרחיש מופרך במיוחד, בעיקר בטיסות פנים בתוך הודו).

זהו – עכשיו רק נותר לקנות כרטיס טיסה וביטוח (יש היום מגוון ביטוחים משתלמים עבור משתחררים, כמו ביטוח כלל עולמי לצעירים ועוד), ולעלות למטוס לארץ האפשרויות הבלתי נגמרות על אמת. בהצלחה!
 

דירוג דף:
2 הצבעות [ממוצע: 1]
הדפס עמוד שלח לחבר

מסעדות הודיות מומלצות מסביב לעולם :
מסעדות הודיות בניו יורק
מסעדות הודיות באמסטרדם
מסעדות הודיות בברלין
מסעדות הודיות בלונדון
מסעדות הודיות בוינה
מסעדות הודיות בטורונטו
מסעדות הודיות בזלצבורג

ציקן טיקה - עוף טנדורי בנאן

ציקן טיקה מאסלה - עוף טנדורי ברוטב מסאלה

אלו גובי - תפוח אדמה - כרובית - בנוסח הודי

ציקן קורמה - עוף ברוטב הודי מסורתי

כל הזכויות שמורות © מוזה פרסום קידום עסקים ושיווק באינטרנט באתרים

פותח ע"י: וויז גרופ - בניית אתרים