אוכל הודי | מסעדה הודית | אוכל הודי מתכונים חוויה קולינרית

אוכל הודי - מסעדה הודית - בישול הודי

אתה נמצא ב: אוכל הודי > > מסע קולינרי בהודו
Share
מסע קולינרי בהודו
14/07/2014 16:40

מסע קולינרי בהודו - ריחות, צבעים וטעמים

הודו היא ארץ עצומה שמחולקת לעשרים ושמונה מדינות, ואת כל אחת מהן מאפיינים מאכלים שונים, על פי מיקומה ועל פי המרכיבים העומדים לרשותה. כמו כן, ניכרת בכל אחד מהמטבחים ההשפעה של התרבויות ששלטו באזור, שבאה לידי ביטוי בעיקר בשיטות הכנת האוכל.

למרות שכל אזור הוא עולם ומלואו, יש מאפיינים כוללים לאוכל ההודי. הבולט בהם הוא שימוש נדיב בתבלינים, שעושה את האוכל ההודי לחריף ועז טעם. למעשה, הרפואה ההודית רואה במזון בכלל, ובעיקר בתבלינים, תרופות לכל דבר ועניין ולכן השימוש בהם הוא גם לטעם וגם לבריאות. הנה סקירה של המטבח ההודי על פי האזורים השונים.

המטבח של צפון הודו

האוכל בצפון הודו מושפע רבות ממרכז אסיה. בקשמיר, רוב המנות מוגשות סביב מנת אורז שגדל בעמק היפה של האזור. מנה אחת נפוצה בתפריט האורז הקשמירי היא ה"סאג", תבשיל העשוי מעלים ירוקים בחלב קוקוס.

במדינות אחרות של צפון הודו, כמו פונג'אב, האריאנה ואוטר פראדש, נפוץ יותר לחם הצ'פאטי כמרכיב המאחד את התפריט. הצ'פאטי נעשה ממגוון של קמחים כגון חיטה, אורז ודגנים אחרים. לחמים נוספים שמאפיינים אזור זה הם לחם טאנדורי, רומאלי ונאן. 

המטבח של מערב הודו

במערב הודו, המטבח מפורסם במגוון הגדול של מאכלים. באזור זה נמצאות רג'אסטאן וגוג'אראט, שמייצגות את הטעם המדברי במטבח ההודי. כאן ניתן למצוא את המגוון העצום של תבשילי עדשים וקטניות הנקראים דאל, וכן של ירקות מוחמצים ומשומרים. המאכלים האלה מייצגים את המחסור היחסי בירקות טריים באזור מדבר זה.

במדינות כמו מהראשטה האוכל הוא בדרך כלל עירוב של סגנונות הבישול הצפוניים והדרומיים. באזור זה נוהגים המקומיים לאכול גם אורז וגם לחמי חיטה. לאורך החוף של מומבאי נפוצים סוגים רבים של דגים ופירות ים, ואחת המנות האופייניות לאזור היא שרימפס מומבאי.

בגואה, הנמצאת בחלק הדרומי של מערב הודו, ניתן לראות השפעה פורטוגזית על סגנון הבישול וגם על מנות מסוימות. בין המנות המיוחדות של האזור הזה אפשר למצוא את מרינדת הוינדאלו החמוצה-מתוקה, אווז הבאפאד והסורפוטל, תבשיל בשר פיקנטי, הנחשב למעדן המיוחד של גואה.

מטבח מזרח הודו

במזרח הודו שולטים סגנונות הבישול של חבלי בנגאל ואסאם. המאכל המקשר בים מרכיבי הארוחה הבנגאלית הוא תערובת טעימה במיוחד של אורז ודגים. בכלל, הדגים אהובים מאוד על הבנגאלים ואחת המנות הנחשבות שם כמעדן היא ההילסה, דג מבושל במעטפת עלה דלעת. מרכיבים נפוצים נוספים במטבח זה הם צמח הבמבו שוט וחלב, שממנו מכינים המקומיים מעדנים מתוקים כמו הראסגולה המפורסם, כדורי הגבינה המבושלים במי ורדים.

המטבח של דרום הודו

בדרום הודו נעשה השימוש הגדול ביותר בתבלינים, דגים וקוקוס, הודות לקרבה של רוב מדינות האזור לחוף. את המטבח של מדינת טאמיל נאדו מאפיין השימוש הרב בתמרהינדי כדי לאזן את טעמי המנות. סגנון הבישול של מדינת אנדרה פראדש מתאפיין לעומת זאת בשימוש רב בפלפל הצ'ילי, מה שעושה את מנות האזור לחריפות במיוחד. 

במדינת קראלה כדאי לטעום את המנות המיוחדות לו כמו קדירות כבש, שרימפס מטוגן, מולי דגים ואידלי, תערובת האורז והקטניות. מאכלים נוספים המאפיינים את האזור הם חלב הקוקוס הממותק ופודינג העשוי מאבקת אורז ובמבו שוט. 

לסיכום, המטבח ההודי הוא אחד מהמטבחים המרתקים בעולם, עם מגוון עצום של טעמים וסגנונות בישול. הודו היא יעד מאוד פופולארי לטיול של לפני תואר ראשון בחו"ל או בישראל. לפני שרוכשים כרטיס טיסה באחד המבצעים לפסח ונוסעים לבקר בה, כדאי לדעת שאוכל הוא מרכיב מרכזי בתרבות ההודית בכלל ושכל אזור ומדינה בה הם בעלי מאפייני טעם חזקים משלהם.

דירוג דף:
0 הצבעות [ממוצע: 0]
הדפס עמוד שלח לחבר

מסעדות הודיות מומלצות מסביב לעולם :
מסעדות הודיות בניו יורק
מסעדות הודיות באמסטרדם
מסעדות הודיות בברלין
מסעדות הודיות בלונדון
מסעדות הודיות בוינה
מסעדות הודיות בטורונטו
מסעדות הודיות בזלצבורג

ציקן טיקה - עוף טנדורי בנאן

ציקן טיקה מאסלה - עוף טנדורי ברוטב מסאלה

אלו גובי - תפוח אדמה - כרובית - בנוסח הודי

ציקן קורמה - עוף ברוטב הודי מסורתי

תבלינים הודיים - תבלינים בניחוח הודו

גולב ג'מון - כדורי גבינה וסולת - קינוח הודי מסורתי

כל הזכויות שמורות © מוזה פרסום קידום עסקים ושיווק באינטרנט באתרים

פותח ע"י: וויז גרופ - בניית אתרים