אתה נמצא ב: אוכל הודי > הודו טיפים למטייל > מדריך לנוסעים להודו בחגים
Share
מדריך לנוסעים להודו בחגים
14/07/2014 16:40

מדריך לנוסעים להודו בחגים - חגי תשרי ביבשת ההודית

יש ישראלים שלא יהיו מוכנים לוותר על ראש השנה בחיק המשפחה בעד שום הון שבעולם. הכתבה הזו אינה מיועדת להם, אלא למי שתפוח בדבש וגפילטע פיש פחות מדברים אליהם. עונת הסתיו שאנחנו בראשיתה מתאימה מאד לביקור במזרח הרחוק, למשל טיול חגים בהודו. כל מה שצריך לעשות הוא לוודא שיש לכם ביטוח נסיעות בתוקף, ולבחור אחד או יותר מתוך מגוון הפסטיבלים והחגיגות שיש להודו להציע בתקופה זו. מה שבטוח, גפילטע פיש לא תוכלו למצוא באף אחד מהם.

הניצחון על התאו

במקביל לראש השנה שלנו, בין ה-28 בספטמבר ל-6 באוקטובר, יחגגו השנה בהודו פסטיבל של 9 ימים המוקדש לאלה האם, בכל דמויותיה - דורגה, לקשמי סאראסוואתי ועוד. הפסטיבל הזה דומה מאוד במתכונתו לחודש הרמדאן באסלאם – המאמינים צמים לאורך שעות היום, ועם רדת החשכה הם אוכלים וחוגגים עם ריקודים מסורתיים. היום שלאחר תום הפסטיבל נקרא "דוסהרה", והוא חגיגה לציון נצחון הטוב על הרע. שיאן של החגיגות הוא בעיר מיסורה שבדרום הודו, שם מציינים את נצחונה של האלה על השד הגדול מאהישאסורה, הלובש דמות של אדם ותאו על פי רצונו.

מטביעים את האלה

בכלכותה שבמזרח המדינה, ממש על גבול בנגלדש, יציינו בין ה-2 באוקטובר וה-6 באוקטובר את חגה של האלה בת 8 הזרועות דורגה. כמעט בכל קרן רחוב בעיר יוצבו פסלים מקושטים של האלה, והמונים צפויים להציף את הרחובות כדי לצפות במופעי זיקוקים ובלהקות מתופפים. זו הזדמנות מצוינת לטעום מהמאכלים המיוחדים של האזור, בעשרות דוכני המזון שמוקמים במיוחד לרגל החגיגות, וייעלמו מייד בסיומן. ביום האחרון של החג מובלים כל הפסלים בתהלוכה חגיגית אל נהר הגנגס, ומוטבעים בתוכו.

הטעמים של הודו

אם המטבח ההודי קוסם לכם, מהרו והזמינו את כרטיסי הטיסה שלכם דווקא מומבאי, כי בשבוע שבין ראש השנה ליום כיפור ייערך במרכז הכנסים של העיר כנס בינלאומי בנושא מוצרי מזון הודיים, זו השנה השישית. בכנס צפויים להשתתף יותר מ-4,500 אנשי מקצוע מתחום המזון. בכנס תוכלו לעבור בין עשרות דוכני מזון שישתרעו על פני שטח של 45 דונם.

על הבמה במבצר

לאלה מכם שמחפשים דווקא דילים לסוכות, מומלץ לשקול ביקור בפסטיבל הבינלאומי של רג'סטן שבצפון מערב הודו, שיתקיים במקביל לחג הסוכות אצלנו, בין ה-12 ל-16 באוקטובר. זהו הפסטיבל הראשון מסוגו בהודו ויוצגו בו מופעי מוזיקה ואומנות מהאזור החל ממופעי במה לאורך כל שעות היום ועד להופעות ספונטניות בשעות הקטנות של הלילה. ואם כל זה לא מספיק, הרי שהפסטיבל ייערך במבצר מהראנגר, "המבצר המלכותי", שנחשב לאחד המרהיבים והגדולים בהודו כולה.

מזג האוויר באזור זה של הודו צפוי להיות אופטימלי לקראת הפסטיבל, שכן זו העונה שלאחר תום המונסונים בצפון מערב הודו, ובדרך כלל תזכו לראות שמיים כחולים וריקים מכל ענן. קחו בחשבון שהסתלקותם של המונסונים גם גוררת ירידה בטמפרטורות, וככל שתסעו לאזורים צפוניים יותר, כך סביר שהלילות יהיו קרים יותר, וכדאי להצטייד בביגוד חם.
נסיעה טובה ומהנה!

דירוג דף:
0 הצבעות [ממוצע: 0]
הדפס עמוד שלח לחבר